Nejen v obchodech a nákupních centrech, ale i v ulicích se postupně začínají objevovat motivy, které upozorňují na blížící se Vánoce. Alespoň v Chodově. Tam už technické služby dokonce ozdobily strom u kostela sv. Vavřince.

„Ačkoli se to někomu může zdát brzy, tak my touto dobou začínáme město zdobit běžně. Obvykle ale děláme na takových věcech, které nejsou tolik vidět,“ uvedl jednatel Chodovských technicko ekologických služeb Rudolf Pocklan s tím, že minulý rok zdobení odstartovalo 7. listopadu.

A proč letos již koncem října? „Strom, na který ozdoby připevňujeme je živý a měří okolo dvaceti metrů. Když později zavládnou minusové teploty a fouká studený vítr, tak se ve výšce pracuje velice těžce. Prostě jsme jen chtěli využít ještě relativně vlídného počasí,“ vysvětlil Pocklan. „Navíc jsme závislí na technice. Kvůli tak velkému stromu totiž potřebujeme objednávat plošinu s odpovídajícím dosahem,“ doplnil.

Vyzdobené ulice chce mít Chodov do konce listopadu. Zbývá mu tak zkrášlit sloupy veřejného osvětlení, stromy ve Staré Chodovské, v Husově ulici a v parku u kulturního domu. „Na řadu přijde také fontána se zvonkohrou na kašně ve Staroměstské ulici,“ podotkl jednatel.

V jiných městech hodlají s výzdobou začít až během následujícího měsíce. Například v Kraslicích přesně v pondělí 12. listopadu. „Nejdříve se zaměříme na sloupy. Poslední týden v listopadu pak ozdobíme strom na náměstí,“ sdělil ředitel Technických služeb v Kraslicích Hanuš Kühnl.