V pondělí večer bude od západu zesilovat západní vítr, který bude zejména v noci na úterý v Čechách dosahovat v nárazech místy přes 65 km/h. V úterý přes den v západní polovině Čech vítr opět zesílí a nárazy budou dosahovat místy přes 65 km/h. Vítr bude v úterý později odpoledne slábnout, uvádí meteorologové.

Za studenou frontou postupující k jihovýchodu k nám totiž bude proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu. „Zpočátku bude většinou zataženo s deštěm nebo přeháňkami, nad 800 m sněhovými. Během noci přechod k proměnlivé oblačnosti a místy, zejména na horách, přeháňky. Nejnižší teploty 5 až 2 °C, na horách +1 až -2 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h),“ zní předpověď na pondělí a noc na úterý pro Karlovarský kraj.

V úterý pak bude proměnlivá oblačnost, zpočátku místy, odpoledne a večer na většině území s přeháňkami, nad 700 m sněhovými. Nejvyšší teploty 6 až 9 °C, na horách 1 až 4 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h) bude odpoledne slábnout.

Meteorologové vydali výstrahu na silný vítr s nárazy nad 65 km/h

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.