Zvýšené kontroly budou před Vánocemi v lesích na Sokolovsku. Podle zástupce lesního správce Lesní správy Kraslice Jaroslava Souhrady ale krádežím stromků nelze nikdy zabránit.
„Lesy budou revírníci více kontrolovat. O pomoc požádáme také naše dodavatele prací a Policii České republiky,“ uvedl Souhrada. Podle něj se v těchto dnech také natírají stromky proti okusu zvěří.
„Nátěry slouží samozřejmě i jako ochrana proti zlodějům stromků, ale natírají se spíše kvůli zvěři,“ tvrdí zástupce lesního správce s tím, že speciální repelent, kterým se stromy natírají, nevoní lidem ani zvířatům. „Pokud revírníci v lese potkají někoho, kdo poveze stromek, dotyčný jim bude muset ukázat doklad, že ho koupil,“ podotkl Souhrada.
Lesní správy se také potýkají s krádežemi dřeva, kterých před zimou přibývá. „Lidé si vzpomenou, že nemají dříví na otop, a vyrazí do lesa," řekl Souhrada. Podle něj ale způsobují škodu hlavně akciovým společnostem, které dřevo těží. „Lidé kradou dřevo, které je na odvozním místě vyskládkované u cest, i během roku,“ doplnil zástupce lesního správce.