„Už před odjezdem jsem byla několikrát za studenty říct jim, co to obnáší, setkat se se seniory a tělesně postiženými. Řekla jsem jim, jak to probíhá v autobuse i pak na místě,“ přiblížila ředitelka Střípků Kateřina Trnková.

Obavy, že by studenti svou roli průvodců nezvládli, však byly naprosto zbytečné. „Byli přirození, spontánní, pohotoví, ochotní, skvělí,“ zaznělo po výletě nejen z úst ředitelky Trnkové, ale i seniorů, kteří si výlet ve společnosti studentů užili naplno. „Nejenže jste měli skvěle zorganizovanou akci, ale velký dík našich seniorů patří mladým členům Studentského zastupitelstva,“ napsala Dana Jouzová, sociální pracovnice z Domova pro seniory Toreal.

„Pro naše klienty to bylo příjemné, milé zpestření jejich všedních dnů. Velmi si výlet užili, ještě teď si živě vyprávíme zážitky,“ chválila i Gabriela Langová, sociální pracovnice z Domu klidného stáří Svatava.

Studenti byli cennými pomocníky už při nakládání vozíků do autobusu, na výletě si pak všichni společně užili příjemné posezení, procházku v parku i zpívání u Františka. „Je nádherné pozorovat mladé, jak pomáhají dříve narozeným. Studentům patří veliké díky, darovali seniorům to, co jim nikdo nevezme. Zážitky, zájem, svůj čas a vědomí, že tu pro ně jsou,“ ocenila spolupráci zakladatelka Střípků a současná místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.