Žáci a pedagogové ISŠTE v Sokolově tradičně v září čistili řeku Ohři. Povaluje se v ní totiž mnoho odpadků, nejčastěji pneumatiky nebo PET lahve. Místy tak připomíná podle účastníků akce jeden velký odpadkový koš.

Akce s názvem Čištění řeky Ohře 2012 se konala za finanční podpory města Sokolova. „Řeku mezi Kynšperkem nad Ohří a Sokolovem účastníci již tradičně očistili od letního náporu turistů v podobě plastových lahví a jiných přírodně závadných a nevhodných odpadků," sdělil ředitel školy Pavel Janus. Jak upřesnil, z příspěvku města Sokolov byla zajištěna doprava účastníků na místo konání akce, ochranné pomůcky, igelitové pytle, svoz a likvidace odpadu a také občerstvení.

A studenti se opravdu nenudili. „Letos jsme naplnili neuvěřitelných 34 pytlů odpadem," říká jeden z nich. Je to tedy více než v minulých letech. „Svědčí to nejen o vzrůstající oblíbenosti řeky mezi takzvanými vodáky, ale i o jejich charakteru," myslí si další ze studentů.
Ti opravdoví vodáci si podle svých slov řeku nešpiní. Naopak. I oni se vydávají na její čištění a tvrdí a potvrzují, že lidé si z řeky dělají smetiště.

Letos se vydali na podobnou akci před slavnostním odemykáním vodácké sezóny již popáté. Postupně vyčistili úsek dlouhý 14 kilometrů. Kromě pneumatik a plastových lahví už v ní našli třeba jízdní kolo, nárazníky nebo kapoty od aut, ale třeba také dopravní značky, cedule, a dokonce i důlní vozík.