Stavby poslali do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, bude známo už příští týden. Finále se uskuteční 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM.

Mladí stavaři a stavařky vytvářeli v letošním, 11. ročníku soutěže originální stavbu podle vlastního návrhu. Téma je přitom Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí. „Hodnotí se originalita a neotřelá myšlenka. Každá z přihlášených 30 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Odborná porota vybere do 7. června šest staveb, které postoupí do finále,“ uvedla za pořadatele Andrea Čeřovská.

close Studenti postavili z vlnité lepenky turistické atrakce. info Zdroj: Deník / Drozdík Jiří zoom_in Škola vítězného projektu se může těšit na ceny v hodnotě 20 tisíc korun. Školy umístěné na druhém a třetím místě vyhrají cenu v hodnotě 10 a 5 tisíc. Šest finálových škol bude nově bojovat o čtvrtou cenu v hodnotě 5 tisíc korun. Jedná se o titul ´Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu´, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu do finále.

Finále lepenkářské soutěže a slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea. Tato státní paměťová instituce v tomto objektu dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celé Evropy. Její muzejní expozice patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě. V současné době v Pavilonu Anthrophos probíhají dvě výstavy, Vítejte u neandertálců a Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana.

„Cílem projektu je poukázat na ekologické výhody vlnité lepenky používané k výrobě obalů. Vlnitá lepenka nezatěžuje životní prostředí, je ekologicky zcela nezávadná a 100% recyklovatelná,“ dodala.