Velmi neobvyklé bude blížící se zastupitelstvo na sokolovské radnici. Za jednací pulty usedne 25. března ve 13.30 hodin stejný počet 27 zastupitelů a i rada města bude čítat 9 členů. Jiné však bude v tom, že tvořit ho budou žáci a studenti sokolovských škol.

„Strážníci přišli vloni s nápadem založení studentského senátu formou studentského zastupitelstva. To je složené ze žáků osmých a devátých tříd základních škol a studentů sokolovských středních škol," řekl radní Jan Picka. Nechyběly kandidátky s volbami na jednotlivých školách. Cílem je prý demokratická osvěta mezi mládeží a zapojení žáků a studentů do diskuse o budoucnosti města. Zastupitelé se schází  jednou za dva měsíce, rada pak každý měsíc.

„Chceme znát názor mládeže na sport, kulturu a jiné akce ve městě," upřesnil Picka. Jako příklad zmínil přípravu a účast žáků při takových akcích, jako je Den Země, dětské dny či  projekt Bezpečný podnik.   „Chceme, aby studentské zastupitelstvo mělo plnohodnotný jednací řád, stejně jako zastupitelé Sokolova," upřesňuje Picka. Městská policie také chce, aby na něm byl i někdo z vedení města.

Samotným studentům se nápad líbí. „Slyším to sice poprvé, ale zdá se mi to jako dobrý nápad. Určitě se zapojím s podněty," tvrdí jeden ze studentů gymnázia.