„Signatáři deklarace žádají o vytvoření Evropské průmyslové dohody (European Industrial Deal), jež doplní Zelenou dohodu (Green Deal) a zaměří se na kroky potřebné k podpoře průmyslu v EU. V první řadě jde o udržení a zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu,“ informovala mluvčí společností SUAS GROUP a Sokolovská uhelná Jana Pavlíková s tím, že na zveřejnění dokumentu se dohodli zástupci velkých průmyslových skupin v únoru 2024 za účasti belgického premiéra Alexandera De Croo a předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen v sídle koncernu BASF v belgických Antverpách.

Nové Penny v Chodově roste rychlým tempem. Blíží se jeho otevření.
Moderní Penny v Chodově roste rychlým tempem. Blíží se jeho otevření

Zástupci 25 průmyslových odvětví z celé Evropy navrhují, aby se EU v období nové Evropské komise od ledna 2025 strategicky zaměřila na vybudování potřebné infrastruktury, podporu vnitřního trhu a další oblasti. To se má odrazit také v odstranění administrativní zátěže pro rozvoj průmyslu v EU. „K podpisu Antverpské deklarace jsme se rozhodli především proto, abychom podpořili apel ostatních firem a společností na špičky Evropské unie, které by měly řešit ceny energií, zajištění dodávek surovin, širší podporu inovací a rovněž silný investiční rámec pro technologie a využití jednotného trhu tak, aby firmy z různých odvětví měly podmínky pro svůj rozvoj a byly nadále konkurenceschopné vůči zbytku světa,“ vysvětluje Jan Filip, předseda představenstva SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

Více informací o Antverpské deklaraci, která žádá vytvořit Evropskou průmyslovou dohodu, najdou zájemci na webu: https://antwerp-declaration.eu/