Aligátoři pocházející až z americké Floridy jsou hlavní atrakcí cirkusu Sultán–Berousek, který právě rozložil své šapitó v Sokolově v areálu Bohemia u prodejny Billa. Jsou navíc velmi nebezpeční, silnía mrštní, což v plné kráse předvedl 3,5metrový zelený krasavec Romeo.

„Nemá dnes svůj den,“ potvrdil Karel Berousek mladší, jeho krotitel. Předvádí s ním v cirkuse Sultán číslo Piráti z Karibiku, po němž si mohou diváci zvíře s nejsilnějšími a nejdrtivějšími čelistmi na světě i pohladit. „Naše show je výjimečná, jako cirkus máme jediné aligátory v celé Evropě. Pocházejí z Floridy, kde s nimi každý rok přijde nedobrovolně do styku na dva tisíce lidí. Některým ukousnou ruku či nohu, jiní dopadnou ještě hůř,“ řekl Karel Berousek starší.

Respekt před aligátory, cirkus jich vlastní hned pět, mají přitom i zaměstnanci Sultána. „Loni, když jsme stáli v Plzni, napadl Romeo mého syna. Opravdu ho jen škrtl zubem, a přesto mu roztrhl kůži a museli jsme na šití. Vlastně to ale bylo štěstí, být to o pár centimetrů dál, syn by určitě přišel o ruku,“ nerad na událost vzpomíná principál cirkusu Sultán Karel Berousek.