Letošní koncertní sezona je v loketském amfiteátru opravdu nabitá velkými jmény. Po legendární kanadské rockové formaci Saga a ruském souboru Alexandrovci se v úterý večer představila zaplněnému amfiteátru další světová hvězda – oblíbená americká zpěvačka a písničkářka Suzanne Vega. Tu si pozvala jako svého speciálního hosta tuzemská kapela Čechomor.

Celý koncert rozjela skupina Bílá nemoc. Vystoupení Čechomoru se neslo v energickém duchu, ke kterému přispěla i bezchybná sehranost kapely a vřelá komunikace s publikem. Navíc mělo jejich vystoupení charitativní nádech, protože Čechomor podporuje sdružení Pomocné tlapky, které cvičí asistenční psy pro zdravotně postižené.

Samotná Suzanne Vega nastoupila pouze v doprovodu kytaristy a basisty, a přestože měl koncert trochu pomalejší a komornější rozjezd, zpěvaččino milé vystupování, hity a procítěný zpěv bez zbytečných kudrlinek publikum vtáhly do děje koncertu. „Je to skvělé, vidět Suzanne Vega naživo tady, vlastně skoro doma,“ řekl Karlovarák Vojtěch Martínek.