Tragicky skončil ve čtvrtek v podvečer spor dvou bratrů ve Svatavě v lokalitě Podlesí. Starší z dvojice zde měl v domku po rodičích údajně napadnout mladšího bratra pohrabáčem. Ten se prý útoku bránil s nožem v ruce a sourozence zabil.


„Zdeněk přišel k nám do hospody po půl sedmé večer a krev z něj doslova kapala. Říkal, ať zavoláme policajty,žeasi zabil bráchu,“ řekla jedna ze servírek svatavské restaurace, kam podezřelý z vraždy chodil. Jak upřesnila, poté si sedl a nervózně vyčkával příjezdu policistů a stále dokola opakoval otázku, kde jsou. „Byla jsem z toho v šoku, nikdy bych to do něj neřekla,“ řekla její kolegyně. Podle obou servírek byl prý hodný a je to pro ně nepochopitelné.

Zatímco někteří ze sousedů tvrdí, že mladší z bratrů hodně pil, servírky tvrdí, že u nich se nikdy neopíjel. V osudný čtvrtek byl v restauraci posedět na pivu. „Dal si pouze tři malá piva, koupil cigarety a šel domů. Poté se vrátil celý od krve s tržnou ránou pod okem,“ potvrdila servírka. Podezřelý bydlel v domku po rodičích, který byl však podle místních psaný na druhého bratra. Jak upřesnili, k převodu majetku mělo dojít v době, kdy byl mladší Zdeněk hospitalizovaný v psychiatrické léčebně v Dobřanech. „U piva nám vyprávěl, že bratrovi podepsal tehdy nějaké papíry,“ říká servírka.

Starší z bratrů chodil na pozemek pravidelně, měl tam včelín. Sousedé ve Svatavě Podlesí mluví o tom, žesourozenci byli uzavření a s nikým v okolí moc nekomunikovali, neregistrovali ani hádky či spory. Svědkové ve zmíněné restauraci však mluví o opaku. „Starší brácha, kterému bylo zhruba šedesát let, ho terorizoval a mlátil. Jednou nám ukazoval podlitiny od kopanců po celém těle,“ říká jeden z nich. V domku mu prý straší bratr odpojil i plyn a mladší Zdeněk tak musel koupit kamína a topit si.

Jedna ze servírek potvrdila, že podezřelý byl postavou střízlík a fyzicky zdatnějšímu bratrovi nedokázal vzdorovat. „Asi už nevěděl kudy kam, a tak se bránil. Je nám ho moc líto,“ dodala.


Policie vzhledem k počátku vyšetřování neposkytla bližší informace. Mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová sdělila, že pachatele se policistům podařilo zadržet. „Nařízena byla soudní pitva,“ dodala mluvčí.