Svatební noc na loketském hradě budou v budoucnu moci strávit ženich s nevěstou, kteří se tam nechají oddat. V současné době se dokončuje projekt na vybudování čtyř apartmánů. „Postavení pokojů bude stát zhruba 30 až 40 milionů korun. Záleží na výběrovém řízení,“ uvedl ředitel hradu Loket Václav Lojín. Podle něj budou pokoje moci využívat i různé návštěvy města, kraje nebo například také filmového festivalu v Karlových Varech.
Pokoje pro svatebčany se budou nacházet v paláci, který je umístěný nad řekou. „Chybí tam stropy i podlahy, je potřeba opravit například okna, dveře či fasády,“ tvrdí Lojín. „Požádáme o dotace z Evropského fondu. Když půjde vše tak, jak má, do dvou let by mohly být apartmány svatebčanům k dispozici. Navíc když budeme mít kliku, mohlo by se nám podařit zafinancovat celou akci z dotací,“ věří ředitel. Podle něj je velká možnost získání většiny financí z dotací právě proto, že tam budou apartmány. „Investovat by se do této části hradu muselo stejně,“ tvrdí.
Na loketském hradě se koná v průměru 40 svateb ročně. Lidé se tam mohou nechat oddat například v dobových kostýmech. „Nabízíme atypické svatby. Nabízí nás také svým hostům v programu karlovarského Grand hotelu Pupp jako netradiční svatby. Oddávali už jsme například Američany, Bulhary, Holanďany či Japonce,“ řekl Lojín.