Královské Poříčí – O přírodní amfiteátr a rajskou zahradu by se v budoucnu mohl rozšířit areál statku Bernard v Královském Poříčí. Mikroregion Sokolov – východ totiž v rámci Integrovaného projektu obnovy obcí objednal vypracování projektové dokumentace na vylepšení zázemí tohoto historického objektu. Jedním z impulzů bylo, že v obci není vhodné místo, kde by se mohly konat koncerty pro větší počet diváků. Hudební akce se občas konají na nádvoří statku. Tam se ale dnes vejde jen omezené množství návštěvníků.

„Projekt zahrnuje vylepšení stávající kolny, výstavbu rajské zahrady, obslužné komunikace a přírodního amfiteátru pro sedm stovek sedících diváků," vyjmenoval jednatel statku Bernard Miroslav Makovička.
„Na projektové dokumentaci se zatím stále pracuje, už je ale ve fázi dokončování," poznamenal k tématu Ivan Stefan, starosta Královského Poříčí a zároveň předseda svazku obcí Mikroregion Sokolov – východ.

Úpravy zázemí statku chce obec realizovat postupně. „Počítáme, že bychom se pokusili získat nějaké dotační prostředky. Nejprve ale musíme vyřešit povolení stavby týkající se amfiteátru. Ten má totiž vzniknout na území, které spadá pod ochranu uhelného ložiska," doplnil Stefan.
Za dobrý nápad považuje Makovička především vybudování rajské zahrady. Ta by vznikla v zadní části areálu a sloužila by například pro soukromé oslavy nebo svatby. „V letošním roce se na statku slavilo třicet pět svateb, což rozhodně není málo. No a v hezky upravené zahradě by se dokonce mohlo i oddávat. Jsem přesvědčený, že by to lidé uvítali," poznamenal Makovička.