Cvičit na něm bude hlavně místní mládež, kterou sport oslovil. Moderní hřiště s 11 workoutovými prvky otevřelo město Kynšperk teď v červnu při městských slavnostech. Nové hřiště tedy letos dostaly jak malé děti, tak i dospívající mládež.
„Je super, že konečně máme vlastní workoutové hřiště. Je to zdravé cvičení, navíc teď v létě to bude perfektní způsob, jak trávit volný čas. S přáteli jsme se zapojili do soutěže, děláme kruhové tréninky a snažíme se být den ode dne lepší. Motivujeme se navzájem," říká obyvatel Kynšperka Jakub Novotný.

To, že workout dávno nepatří mezi pouliční zábavu amerického „Bronxu", ale úspěšně proráží hranice všech států, potvrzuje i společnost zabývající se právě výrobou a distribucí hřišť v České republice. Uvádí, že zájem roste nejen na Sokolovsku. Workout má prý ve městech zelenou.

„Město Kynšperk má jedno z nejmodernějších hřišť poslední doby. Zájem o něj byl právě kvůli místní mládeži. Všeobecně mohu potvrdit, že zájem roste nejen v Karlovarském kraji. Dětských hřišť a parků je dostatek, nyní se města zaměřila spíše na workoutová hřiště pro mládež. Většinou si o něj řeknou na radnice právě dospívající lidé," vysvětluje Ondřej Koneš. 

Autor Klára Čurlinová