Nadace pro nevidomé Světluška uspořádala ve středu 7. ročník celonárodní charitativní sbírky. Té se jako každoročně zúčastnilo i několik studentů Gymnázia Sokolov. Ti jsou dobrovolníky už několik let, a na středu se tedy opět pečlivě připravili a převlékli se do kostýmů broučků.

„Světlušky, tedy naši studenti, létají po dvojicích. Jako škola jich uvolňujeme málo, neboť žáci mají studovat. Ovšem této akce se účastníme po celou dobu existence Světlušky, a tak ani letošek nebyl výjimkou,“ říká kantorka Jarmila Svobodová ze sokolovského gymnázia.

Studenti prodávali magnetky s kresbami nevidomé Pavly Francové za symbolickou částku 30 korun, náramky se svítící světluškou za 50 korun či novinku letošního ročníku, kovový přívěsek s reliéfem světlušky za 70 korun. Vybrané peníze pomohou dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.
„Lepší než sedět celý den v lavici. Takhle to bylo mnohem zajímavější, a ještě jsem to dělal pro dobrou věc,“ říká dobrovolník Světlušky, student 7. A Gymnázia Sokolov Ondřej Škrabal.

Patronkou projektu Světluška je zpěvačka Aneta Langerová.

(kš)