Až 300 tisíc ročně by ušetřilo město Sokolov, pokud by všichni zastupitelé přešli na modernější způsob získávání podkladů k jednání. Namísto papírové dokumentace by informace dostávali do tabletů, které by jim město zakoupilo.

„Do poloviny února čekáme na vyjádření všech 27 zastupitelů. Chceme vědět, kdo chce nadále dostávat podklady v papírové formě a kdo elektronicky. Pokud by chtěli všichni informace v tabletu, ušetří město za rok 300 tisíc," říká tajemnice sokolovské radnice Miroslava Kurcová. Většina by prý nový způsob informací uvítala. Najdou se však tři čtyři zastupitelé, kteří chtějí zůstat u papírových podkladů.

„Někomu to může vyhovovat. Je to pro ně zřejmě přehlednější nebo jde o zvyk, kdy si do papírových podkladů dělají zastupitelé poznámky," konstatoval místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

„Mně osobně by vyhovoval nosič CD, který si mohu kdekoliv prohlédnout, ale nebudu to komplikovat. Jsem pro elektronickou podobu. Zvažuji, zda si vezmu tablet, je to přeci jen přístroj navíc. Pokud se budu moci bezpečně připojit na svém počítači, tak zvolím zřejmě tuto formu," říká jeden ze zastupitelů Michael Rund.