Odpočinout si od městského ruchu a každodenních povinností. S takovým přáním přijeli do Krušných hor, konkrétně do malebného údolí nedaleko Šindelové, skauti z pražského střediska Trilobit. Na stejné místo jezdívají pravidelně každý rok, letos je to již po dvanácté? A čím je kopcovitá krajina plná hustých lesů tolik přitahuje? Podle vedoucího střediska a současně tábora Tomáše Hrušky je to hlavně její jedinečnost a čistota.

„Z jižních Čech nás vyhnal turismus, tak jsem zakotvili tady. I zde se to ale pomalu začíná čím dál tím více otevírat turistům. Projíždějí tudy Němci a tu a tam se kolem prožene někdo na čtyřkolce. S tím se ale nedá nic dělat,“ svěřil se Hruška. „Nás tady zajímá hlavně ta příroda, opravdu je moc krásná,“ doplnil vedoucí s tím, že údolí v Nancy si během let zamilovaly i ostatní členové Trilobita. „Krajina v Krušných horách je mnohem zajímavější, než u nás. Já sem jezdím strašně moc rád. Pokaždé si tady hodně odpočinu,“ řekl čtrnáctiletý skaut Tomáš Adamovič z Prahy.

Junáci si údolí natolik zamilovali, že se dokonce zapojili do jeho záchrany. „Když se tenkrát říkalo, že by zde snad měla vzniknout nějaká přehrada, tak jsme okamžitě napsali dopis na místní krajský úřad, aby zabránil takovému ničení přírody. Já jsem osobně rád, že z projektu nakonec sešlo,“ prohlásil Hruška.

Skautský tábor, čítající dvacet pět skautů, se u Stříbrné zdrží do 10. srpna. „Až odjedeme, tak na místě po nás nic nezbude. Vše si uklidíme a odvezeme,“ poznamenal vedoucí. „Žijeme tady naprosto v souladu s přírodou. Dokonce i nádobí myjeme ekologicky,“ zdůraznil.