Dětem i jejich vedoucím předvedli ukázky z výcviku poslušnosti, vyhledávání drog, vyhledávání v revíru a ukázku obrany.

Děti se dověděly, k čemu jsou psi ve vězeňské službě používáni a jak se s nimi pracuje. A ledacos si mohly samy vyzkoušet. Na programu spolupracoval také policejní pyrotechnik z letiště v Karlových Varech, který dětem předvedl pyrotechnický oblek, vzorky pyrotechniky a výbušnin.

„Služební psi jsou výrazným preventivním a donucovacím prostředkem, který zvyšuje efektivnost výkonu služby, a jsou nepostradatelní jako profesionální specialisté na pachové práce. K výkonu služby využíváme psy všestranné, obranné a psy na vyhledávání drog,“ popsala mluvčí věznice Petra Bělíková.

Úsek služební kynologie funguje ve věznici od roku 2008. „Aktuálně má 14 služebních psů, o které se stará 11 příslušníků. V září by měla být dokončena výstavba nového kynologického areálu. Současné dřevěné kotce jsou nevyhovující a náklady na jejich údržbu neúměrné,“ dodala Bělíková.

Letní tábor pořádá nezisková organizace S.G.T.S. (Secondary Group Team Soldiers), která se věnuje práci policejních zásahových jednotek a specializuje se na práci s dětmi a mládeží formou dětských dnů a letních táborů.