"Využili ho téměř všichni naši školáci. Někde rodiče neplatí nic, jinde si něco připlatí. Záleží na daném turnusu a náročnosti aktivit," říká starostka Sokolova Renata Oulehlová. Město platí dětem pobyt, dopravu a stravu.

Nejen mnoho příměstských, ale i pobytové tábory připravil pro prázdninové týdny také Dům dětí a mládeže v Sokolově. Stačilo si jen vybrat z bohaté nabídky a zjistit, že se dá léto prožít v kolektivu kamarádů a věnovat se přitom zábavě, ale i poznávání mnoha zajímavých věcí. Jako tomu bylo například při pobytovém táboře v Libé nebo při příměstském táboře Všemi smysly.

Děti se mohou těšit i na podzimní tábory. Na každé z nich pošle město tři tisíce korun, celkem 7,5 milionu. Takzvané školy v přírodě mají pomoci dětem s posílením vzájemných vztahů po dlouhé sociální izolaci.

Ilustrační fotka ukazuje pravděpodobnou příčinu vzniku zemětřesení na Chebsku.
Chebsko zasáhlo zemětřesení. Další otřesy se vyloučit nedají

S nápadem zajistit pro děti adaptační pobyty přišla Renata Oulehlová, která přemýšlela, jak dětem pomoci s opětovným navazováním vzájemných kontaktů. Její návrh, poslat děti na pobyty do přírody vyslyšela jak rada města, tak poté i zastupitelé. Sokolov se zřejmě stává patrně prvním městem, které peníze z rozpočtu využije tímto způsobem. A projekt města má také další efekt. Pomůže i podnikatelům z regionu.

„Všechny podzimní pobyty pro naše školáky uspořádáme v Karlovarském kraji. Pomůžeme tak provozovatelům ubytovacích a stravovacích zařízení, kteří se kvůli koronavirové krizi potýkají s existenčními problémy,“ dodala Oulehlová.