Své si tu najdou všichni, od dětí po seniory, příznivci opery, muzikálu, divadla i koncertů různých hudebních stylů. Připraveny jsou tradiční akce, ale i žhavé novinky. Na co se mohou návštěvníci těšit, jsme si povídali s pořadatelem Léto Loket 2018 Vladimírem Suchanem z Agentury Vlny.

Letošní, již 19. sezona v amfiteátru pod hradem nese název Léto Loket 2018. Jak dlouho potrvá a kolik akcí jste pro návštěvníky připravili?
Program bude letos ještě víc bohatý a pestrý než v předchozích sezonách. Začínáme dnes, v sobotu 19. května, Loket Dance Party 90´s. Letos je v průběhu 22 týdnů připraveno zhruba 27 akcí. Sezonu zakončí v říjnu Vinobraní, které se opět bude konat na hradě i v amfiteátru. Nově ovšem už od pátku, kdy začínáme koncertem v amfiteátru, na kterém vystoupí Petr Bende společně s cimbálovou muzikou a kapela Poletíme?.

Jaké novinky jste si letos pro návštěvníky ještě připravili?
Tak na sto procent to bude Den s rodinou v Lokti. Budou připravené atrakce pro děti i program pro dospělé. Rodiny si tak mohou naplánovat celodenní výlet do Lokte. Program v amfiteátru bude na několik hodin, můžou si projít okolí, hrad.
Druhou novinkou je v září koncert maďarských symfoniků cimbálové muziky. V Čechách zatím hráli jen dvakrát, tohle je jejich třetí návštěva. Ve spolupráci s krajským úřadem a odborem národnostních menšin připravujeme i maďarskou kuchyni. Záštitu převzal maďarský velvyslanec v ČR. Třetí novinkou je malá divadelní scéna, kde diváci v červnu ve všední dny zhlédnou malé projekty divadel. A pro mladé jsme naplánovali v srpnu festiváleček Marpo & TroubleGang, hip hop, muzika mladých. Chceme, aby byl program co nejpestřejší.

Jaké jsou, podle vás, největší taháky letošní kulturní sezony v Lokti?
Jednoznačně to bude v srpnu koncert Jarka Nohavici. Ten se do amfíku vrací po několika letech a lístky mizí rychle. Jarek je prostě fenomén. Co mě velmi překvapilo, tak je to i Jethro Tull. Máme je tu už počtvrté, ale jejich manažer projevil přání oslavit tu padesátku. I tenhle koncert má velký ohlas a vstupenky rychle ubývají. Určitě hodně táhne 30 let Čechomoru. No a v neposlední řadě Kryštof kemp v září, na ten byly vstupenky vyprodané během osmi minut. Nově přibyl projekt Hanácká vodka Evropa 2 open air. Ten bude jen na čtyřech místech v republice a jedním z nich je právě Loket.

Odsouzení se věnují včelám
Odsouzení se věnují včelám

Jaké akce chystáte speciálně pro děti?
Tak už zmiňovaný Den s rodinou by měl být tahákem. Kromě atrakcí je připraveno osm účinkujících, myslím, že si rodiny mohou užít pěkný den v Lokti. V srpnu je potom na programu Pohádkoland – největší rodinný festival. Děti pobaví například Maxíci, Dáda Patrasová, písničky z pohádek. Program začíná už dopoledne a je to rovněž šance na pěkný výlet.

V loňském roce jste na pokyn policie zvýšili bezpečnostní opatření při vstupu do amfiteátru. Budou platit i letos?
Zatím se nic nemění. My jsme ale kontroly prováděli už i dříve, nebyla to žádná novinka. S policií i hasiči jsme stále v kontaktu. V amfiteátru dokonce přibyly kamery, což je důležité. Jako každý rok připomínám, nenoste s sebou deštníky, upozornění je i na vstupenkách. V případě deště jedině pláštěnka.

Mají návštěvníci možnost získat vstupenky i jinak než v předprodejích?
Ano, i letos budou na několika místech probíhat soutěže o volné vstupenky, mimo jiné i na stránkách Deníku. A co se vstupenek týká, máme ještě jednu novou aktivitu. Na určité vybrané akce lze zakoupit jednu vstupenku pro 4 osoby. Když jde třeba parta lidí, mohou tak ušetřit.

A co velký problém Lokte, parkování během akcí?
Parkování koordinujeme ve spolupráci s městem, loňský systém se osvědčil. Jsou vymezené odstavné plochy, některé zdarma, jiné placené. Pouze při velkých akcích byl vloni problém, který město letos řeší tím, že právě na větší festivaly a koncerty zprovozní odstavnou plochu nad hřbitovem u finských domků. Odtud je to pěší chůzí do amfiteátru zhruba dvacet minut. Město připravilo zjednodušenou mapu Lokte se zakreslením odstavných ploch a parkovišť, která je již na webových stránkách Lokte.

Ilustrační foto
Dominuje pyl trav a obilovin

Vybrané akce
19.5. Loket Dance Party 90´s
15.6. Jethro Tull: 50th Anniversary Tour
16.6. Den s rodinou
22.6. Atlantida – muzikál Divadla Kalich
30.6. Giuseppe Verdi – Nabucco
13.7. Divokej Bill
27.7. Čechomor: 30 let
3.8. William Shakespeare – Večer tříkrálový
25.8. Jaromír Nohavica
1.9. Kryštof kemp
5. – 7.10. Vinobraní

Celý program na:
www.vlny-musicag.cz
www.facebook.com/vlnyag