Richard Gere zavítal v Lokti na tamní hrad. Čas si také udělal na ochutnávku domácího piva v místním Pivovaru Svatý Florián. Doprovod mu dělalo celkem osm lidí.

Pětašedesátiletý Gere, známý zejména jako podnikatel Edward Lewis z legendárního filmu Pretty Woman, přijel do Lokte se svým početným doprovodem v černých vozech značky BMW. Auta zaparkovala u benzinové pumpy a jejich posádka se následně vydala po mostě směrem do centra města. Vše v naprostém utajení, bez přítomnosti novinářů či poblázněných fanoušků. Po prohlídce hradu zamířila celá skupina do zdejšího Pivovaru Svatý Florián. „My jsme ho ani nepoznali. Obsloužili jsme ho jako každého našeho hosta," říká provozní pivovaru Lukáš Lojín. Vše se v pivovaru dozvěděli až záhy. „Když už byl Gere na odchodu, přišla za mnou paní z jeho doprovodu s tím, že chce zaplatit a vypsat účtenku na filmový festival. A na závěr mi řekla – chceme vám poděkovat, byli jste tu moc milí a příjemní a vaším hostem byl pan Richard Gere. Tak jsme všichni jenom nevěřícně koukali, načež paní dodala jediné – o co bych vás ještě požádala, abyste to teď neříkal dalším lidem, protože potřebujeme v klidu odjet. Samozřejmě jsem její přání respektoval, protože kdyby mi právě ona neprozradila, že u nás byl Richard Gere, tak to vlastně nikdo ani nevíme," říká nadšeně Lojín.

Gere v kšiltovce, černých brýlích, bílé košili a plátěných kalhotách seděl na venkovní terase ve stínu. V pivovaru se zdržel zhruba 40 minut. Herec označil Loket za magické místo, kde by si prý dokonce v budoucnu dovedl představit koupit i dům. Pochvaloval si hlavně klid a rovněž vynikající místní pivo, údajně jedno z nejlepších, jaké kdy v životě pil. „Dal si u nás malé patnáctistupňové pivo, které si i sám objednal."