„Brána je soutěžní pěvecko– hudební přehlídka interpretace a tvorby písniček do přírody, k táboráku, do klubovny i na pódia, bez žánrového omezení,“ popsala soutěž ředitelka kulturního domu Hana Bašková. Třetí ročník oblastního předkola pro nejnižší věkovou kategorii se bude konat pod názvem Kynšperská tamburínka. Zájemci se mohou přihlásit v pěveckých kategoriích jako jednotlivci, dua či skupiny.


„Přihlášeným nesmí být v letošním roce 11 let. Osoba doprovázející na hudební nástroj může být starší,“ uvedla ředitelka. Podle ní je možné použít i amatérsky připravený hudební podklad na nosiči. Nejlepší tři z každé kategorie postupují do západočeského finále, kde porota určí postupující do celostátního finále v Brně.


„Vítězky obou předchozích kol byly velmi úspěšné i v celostátním kole. Pro starší děti je vhodný například Březovský lístek,“ řekla Bašková.
Přihlášky a bližší informace zájemci obdrží každý všední den od 7 do 17 hodin v městském kulturním středisku nebo na telefonech 352 683 085 nebo 605 760 097. „Informace lze také získat na e-mailové adrese mkskynsperk@volny.cz a přihlášky si lidé mohou stáhnout z www.kynsperk.cz,“ doplnila Bašková. Uzávěrka přihlášek je 27. září 2007. Akci finančně podpořil Karlovarský kraj.