Zamyšlení při telefonování, případně při psaní textových zpráv, může přijít majitele mobilních telefonů pořádně draho. Naposledy se o tom 29. září v 21 hodin přesvědčil karlovarský „telefonista“ před domem v Konečné ulici.

„V okamžiku, kdy telefonoval, k němu přistoupil neznámý pachatel a přístroj mu vytrhl z ruky,“ uvedla karlovarská policejní mluvčí Zdeňka Papežová. Pronásledování by bývalo nebylo poškozenému vůbec nic platné. Zloděj totiž nasedl do auta a z místa ujel.

Lidé zabraní do telefonních hovorů či psaní SMS by se podle Papežové neměli přestat soustředit na své okolí. „Podobných případů je totiž více. Zloději se soustřeďují převážně na starší, nebo naopak na nejmladší majitele mobilních telefonů. Často se stává, že sledují, kam si volající telefon schová, a pak jej ukradnou,“ vysvětlila karlovarská policejní mluvčí.

Pachatelé těchto drobných krádeží se přitom neukrývají pouze do tmavých zákoutí. „Není výjimkou, že kradou například na rušných zastávkách městských autobusů u Tržnice, a to i za bílého dne,“ podotkla Papežová.
Nejotrlejšími jsou pak ti zloději, kteří neváhají požádat o půjčení mobilního telefonu s tvrzením, že si jenom potřebují zavolat. „Poškozenému pak často zbydou jenom oči pro pláč v okamžiku, kdy zloděj s jejich telefonem mizí v davu kolemjdoucích,“ dodala Papežová.