Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klienti léčebny se dočkají zimní zahrady s terasou

Dolní Rychnov - Přestavbou za 23 milionů korun se rozšíří i dosavadní provoz léčebny

10.6.2010
SDÍLEJ:

fotografie ukazuje, jak bude léčebna vypadat po dokončení stavebních prací. Foto: Repro SD

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Dolním Rychnově zahájila přestavbu budovy, která přinese novou zimní zahradu s terasou, salonek pro aktivizační terapii, relaxační místnost zvanou snoezelen a také tělocvičnu pro rehabilitační léčbu. Rozšířením budovy se též zvětší a zmodernizuje kuchyň a prádelna.
„Smyslem přestavby je zvyšování kvality služeb, ke kterému jsme se zavázali a je naším posláním. Za nejdůležitější kromě zvětšení provozů kuchyně a prádelny považuji vznik zimní zahrady s terasou a salonku. Můžeme tak rozšířit socioterapii, která je pro následnou léčbu velmi důležitá,“ uvedla ředitelka soukromé léčebny Magdaléna Scholzová. Dosud se tato terapie odehrávala na chodbách léčebny či v jídelně.

Zimní zahrada přinese pacientům a také klientům přidruženého domova pro seniory i další možnosti. Kromě obyčejné relaxace i například přístup k počítači s internetem. Zimní zahrada má sloužit i pro odpočinek zaměstnanců v době přestávek či pro pořádání školení a seminářů.
Vzniknou i nové prostory pro rehabilitaci pacientů. Zvětšením přízemí vznikne tělocvična, vybavená novými i stávajícími přístroji pro rehabilitační cvičení. Přibude tu například i elektroléčba.

Další novotou má být místnost zvaná snoezelen. Pro svůj uklidňující účinek je určena hlavně klientům trpícím Alzheimerovou chorobou nebo stařeckou demencí. Novinka, pocházející z Holandska, jim nabídne odpočinek ve vodním lůžku, umocněný relaxační hudbou, aromaterapií či světly připomínajícími hvězdnou oblohu.

Přestavbou se rozšíří i dosavadní provoz léčebny. Zásadní pro zkvalitnění provozu bude zvětšení kuchyně a prádelny. Obě pracoviště budou vybavena nejnovější technologií. „Kapacita kuchyně i prádelny už nevyhovovala současným potřebám,“ vysvětlila Scholzová.
Na podzim by kuchyň měla nabídnout klientům výběr dvou druhů pokrmů k obědu. Dům ošetřovatelské péče, jak se léčebna nazývá, se stará o 83 pacientů, sousedící domov pro seniory, nazývaný Vila Maria, je určen 42 klientům. Společnost DOP – HC celkem zaměstnává 130 lidí.
Přestavbu v celkové hodnotě 23 milionů korun bude léčebna financovat částečně z vlastních zdrojů, částečně z úvěru. Vysoké náklady však pobyt klientům nepodraží. „Ceny za pobyt a služby nezvýšíme,“ ujistila ředitelka.

Antonín Kunc

10.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Naši prvňáci už ve středu v Sokolovském deníku, představíme 1. B ze ZŠ Březová

Sokolovsko - Ve středu 18. října najdete v Sokolovském deníku prvňáky 1. B ze ZŠ Březová.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Sportovat bude celé město, mladí i staří

Sokolov – Děti z mateřinek, školáci i senioři. Ty všechny má rozpohybovat týdenní sportovní akce, kterou pořádá Městský dům kultury v Sokolově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení