Park v Husových sadech, vedle městského úřadu, dostává zcela jinou podobu. Přímo uprostřed města, vedle frekventované vozovky, vzniká jakási oáza klidu s relaxační zahradou či molem pnoucím se nad rybníkem. Ještě letos chtěl Sokolov pokračovat ve zvelebování parku a udělat zde směrem k bazénu přírodní terasy. Nakonec však z plánů sešlo a akce se odkládá.

„Letošní rok jsme chtěli nechat v parku udělat ještě schody s terasami. Uvolnili jsme na to peníze a vypsali výběrové řízení. Přihlásila se však jediná firma, a tak jsme akci museli zrušit," vysvětlil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Měnící se park si občané chválí. Podle starosty Jana Picky dostal park letošními úpravami jiný šmrnc a ohlasy veřejnosti jsou podle něj kladné.

„Na novém dřevěném mole, které vyrostlo nad rybníkem v červnu tohoto roku, se pořádaly dokonce dvě svatby. Jedna klasická a druhá zlatá," podotkla místostarostka Renata Oulehlová.

„V létě je to nad rybníkem příjemné posezení ve stínu," říká Vojtěch Lásenský. Sokolovské parky jsou nejucelenější zelenou plochou uprostřed města.

S pracemi na terasách netlačí město žádný termín. Úpravy chce totiž financovat ze svého, bez pomoci dotace.