A není to náhoda. Těšovice se rozrůstají každý rok. Radnice láká na připravené pozemky a lidé zde, kilometr od Sokolova, neváhají stavět nové domy.

„Nejméně jsme měli 121 obyvatel. Dnes jich je 221 a další budou přibývat, neboť máme další volné pozemky pro stavbu domů. Deset jich už tady nových stojí, další tu budou stát. To přijde ještě tak deset rodin. Navíc vyjednáváme s Pozemkovým úřadem o přiřknutí dalších osmi hektarů pozemků,“ říká starosta.

Pamatuje přitom dobu, kdy obec ani nemusela vzniknout. „Přes současné Těšovice měl vést obchvat. Prosadili jsme naštěstí jinou, o mnoho levnější variantu,“ poukázal. „Dříve jsme spadali pod Sokolov. Před asi pětadvaceti lety se od něj odtrhli, kdy jsme získali jen polovinu historického katastru. I s tím jsme si ale poradili a v podstatě zastavěli vše, co se dalo, kdejakou proluku. Díky tomu nám počet obyvatel roste,“ doplnil. Pamatuje také, že kvůli obchvatu měla být zbourána jedna z budov. Starosta řekl, že to nedopustí, že tam bude úřadovat on. „Do budovy se mnou pak už nikdo nehrábl.“

Ilustrační foto
Zloděje vyrušil majitel domu, pak ale kradl ve sklepích