První maminky s kočárky, cyklisté, ale i pěší se mohli včera poprvé projít po novém houpacím mostě, který spojuje Královské Poříčí a Těšovice. Nahradil tak před více než rokem zbouranou lávku, která byla v havarijním stavu.
„Máme ohromnou radost, že se podařilo nový most postavit. Je to jediná cesta přes řeku z naší obce,“ radovala se jedna z obyvatelek Královského Poříčí Alžběta Cveková.

Právě obec a město Sokolov se na realizaci stavby finančně podílely, přičemž samotnou stavbu si vzalo na starost vedení Královského Poříčí.
„Lávka je důležitou spojnicí. Po té staré, která tu stála přes padesát let, chodilo denně více než tři sta lidí. Ať to byli lidé, kteří tudy chodili na nákupy do Kauflandu, nebo do sokolovské chemičky. Navazuje zároveň na cyklostezku ke Svatošským skalám,“ uvedl při slavnostním zahájení provozu královskopoříčský starosta Ivan Stefan.

Náklady na stavbu nové lávky se včetně projektu vyšplhaly na necelých dva a půl milionu korun. Visutá lanová konstrukce je ze strany Královského Poříčí opatřena schodištěm s ližinami pro kočárky. Je dlouhá 38 metrů a široká jeden a čtvrt metru. Prohlédnout si ji přišel i starosta Březové Miroslav Bouda, který o podobné lávce uvažuje v Černém Mlýně.