Pomoci mohou v sobotu všichni, kdo se zapojí do podzimní Sbírky potravin. Od 8 do 18 hodin můžete nakoupit v 750 obchodech na území celé republiky, v Karlovarském kraji to budou obchody v Karlových Varech, Ostrově, Sokolově, Chebu, Aši a Mariánských Lázních. Svůj nákup pak předáte dobrovolníkům v zelených zástěrách a ti už potraviny i drogerii doplní do potravinové banky. „Sbírka potravin je pro nás nesmírně důležitá. Díky ní budeme moci doplnit náš sklad, kde nám nejvíce chybí trvanlivé mléko, konzervy, polévky a drogerie. Výtěžek sbírky následně roztřídíme a zahájíme distribuci k lidem, kteří pomoc nejvíce potřebují. Jsou to klienti sociálních služeb a charitativních organizací, lidé bez domova, rodiny s dětmi, matky samoživitelky, ale také senioři a zdravotně postižení,“ uvedl Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje.

Pomoct můžete, i pokud se do obchodu na nákup nechystáte. Už od středy 20. listopadu je možné po dobu 14 dnů darovat potraviny i prostřednictvím on-line nákupu.

Sbírka potravin se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně a je celorepublikově organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

Ilustrační foto.
Revivaly zahrají v Alfě největší pecky hudebních legend