Začneme světovým rekordmanem a unikátem. Je jím největší cihlový most na světě. Po jeho vršku vedou koleje a prohání se zde moderní regionální vlakové spoje. Jmenuje se Göltzschtalbrücke a je historickou světovou extratřídou. Překlenuje údolí nad řekoua pohled z dáli i blízka bere opravdu dech. Na jeho stavbu se v letech 1846 – 1851 použilo šestadvacet milionů cihel. Zájemci most najdou u německého města Netzschkau. Dá se zaparkovat přímo pod ním a z Kraslic je to 50 kilometrů.

Další pýchou nedalekého Saska je nejmodernější skokanský můstek v Evropě. Je pouhých 10 kilometrů jízdy z Kraslic směrem na Falkenstein kde se vynoří chlouba a skvost Klingenthalu. Je jím nová Vogtland Arena. Můstek neslouží jen lyžařům skokanům, ale i turistům a to celoročně. Pořádají se zde kulturní akce a nedávno to bylo dokonce západočeské hokejové derby mezi plzeňskými indiány a karlovarskou energií pod můstkem. Přímo pod věž skokanského můstku vyveze zájemce moderní kolejová lanovka. Poté se pokračuje výtahem nahoru. Při výstupu do prosklené kapsle, což je kabina na nájezdové věži, člověk zažije příjemné mrazení, které zajistí zvýšená hladina adrenalinu.

Ten lze zažít i na letní bobové dráze opět kousek za hranicemi. Je směrem na Aue, a nachází se v městečku Mühlleithen. Dlouhá je 800 metrů, převýšení činí přes 45 metrů. Dráha má jedenáct zatáček o rádiu zhruba deset metrů a jednu šikanu dlouhou 26 metrů. Jízda je možná samostatně nebo ve dvojici.

Další, zcela nenápadná vesnička je vzdálená 20 kilometrů od Kraslic. Jmenuje se Morgenröthe Rautenkranz a zaujme venku stojící stíhačkou MIG ruské výroby. Kdo k ní odbočí, zjistí, že obrovská plechová krabice za letadlem není výrobní hala, ale Muzeum letectví a kosmonautiky. Mnoho lidí si jistě položí otázku, proč právě zde. Uvnitř se dozvědí, že se v obci narodil první německý kosmonaut Sigmund Jähn. Nechybí ude ani jeho český kolega Vladimír Remek. Expozice představuje řadu simulátorů, které si lze vyzkoušet a snaží se veřejnosti přiblížit, jaký užitek má planeta či lidstvo z průzkumů vesmíru.

Jednou z nejkrásnějších krápníkových jeskyní v Německu je takzvaná Dračí v Syrau. Je to kousek od Plavna, které je vzdálené zhruba 50 kilometrů. Je zde vidět řada různých krápníků, ale také křišťálově čistá jezera, měkké hlíny či bizarní útvary. Výjimečně panoramatická jeskyně také poskytuje jedinečnou kulisu pro působivou laser show.

Zhruba stejnou vzdálenost ujede ten, kdo bude chtít vidět unikátní Muzeum krajky v Plavně. Je jediné svého druhu v celém Německu. Plavno je stejně jako Kraslice často označováno za město krajky. Muzeum se nachází v budově staré radnice a představuje historický vývoj krajkářského průmyslu až do současnosti.

A mezi naše poslední tipy patří velká porce adrenalinu, ale i zábavy, pohody, odpočinku, pohádek a mnoho dalšího. Na tento výlet budete potřebovat celý den. To je Freizeitpark Plohn. Leží u Lengenfeldu, což je z Kraslic necelých 40 kilometrů. Čeká zde více než 80 atrakcí v osmi tematických světech. Kromě šesti horských drah je tu také spousta zážitků i pro ty nejmenší. Divoká vodní dráha, western vesničky, indiánská stezka, bláznivý dům na stromě, jízda na voru pravěkem, mluvící stromy, prohlídka dolu či statku, býčí trenažér, sopka, podmořský svět, živá zvířata či nespočet dětských atrakcí a kolotočů.