Jaký bude letošní Rete revival fest?

Bude jeden z největších, jaký jsme v Kraslicích pořádali. Poprvé přijede šest kapel. Tolik jsme jich neměli ani na Best of revivalu, na který vybírají kapely fanoušci sami. Ten bychom chtěli uspořádat zase za rok, ale uvidíme.

Teď jste vybírali kapely sami, podle čeho?

Podle kvality. Vždy jsme se snažili přitáhnout muzikanty, kteří něco umí. Ti, co to dělají špatně, se sem nedostanou. Vždy je s kolegou naposloucháváme nebo je známe osobně či z recenzí ostatních muzikantů. Je kolem toho plno práce, telefonování, zařizování, shánění peněz. Pomáhají dobrovolníci, místní firmy i město.

Někoho možná překvapí Depeche Mode revival mezi metalovými a rockovými kapelami…

Depešáky si vyžádali sami posluchači. Kapela totiž už jednou v Kraslicích hrála a mělo to ohromný ohlas. Lidé je prostě chtějí slyšet znovu. Svou roli možná sehrál i fakt, že Depeche Mode revival letos hrají poslední šnůru koncertů a pak končí.

Pro fanoušky máte přichystán i dárek. Co je to za novinku?

Nechali jsme speciálně pro tento ročník vyrobit trička, která si mohou fanoušci zakoupit už nyní v kraslickém infocentru a když nějaké zbydou, tak i na místě. Kdo však triko zakoupí nyní a přijde v něm, na toho budeme čekat u vchodu a přivítáme ho welcome drinkem. Triko stojí 250 korun, ale lidé ho mohou získat i jako dárek u našeho hlavního sponzora. Stačí si jen u firmy Rete zřídit jakoukoliv službu a triko je vaše.

Ceny vstupenek jste drželi dlouho stejné. Jak je to letos?

Ani letos jsme nezdražovali a v předprodeji tak mohou zájemci pořídit vstupenku za 200 korun. Na místě pak za 250 korun. Při letošním počtu kapel tak diváka vyjde každá z nich ani ne na 50 korun. Doufáme, že posluchači dorazí v hojném počtu, těšíme se na ně a jsme připraveni. Doufáme také, že vyjde počasí. Ale pokud ne, jsou připraveny stany. Chybět samozřejmě nebude ani kvalitní občerstvení včetně několika druhů plzeňského piva. Točit tam bude také místní pivovar. Rete revival fest startuje v sobotu 9. července od 13 hodin. Brána zahrady za kulturním domem v Kraslicích, kde se festival koná, bude otevřena o hodinu dříve, v poledne.