Napínavé zápasy, atraktivní dovednostní soutěže, fotbalová aréna nebo koncerty hudebních skupin. Takto doslova nabitý program nabídne sobotní streetballový turnaj, který se odehraje na multifunkčním hřišti v Palackého ulici v Kraslicích. Pořadatelé nenechali nic náhodě a už od začátku týdne finišují s přípravami na ojedinělý turnaj v Karlovarském kraji, kde se utká celkem deset streetballových týmů. Novinkou letošního ročníku je přitom i streetballový turnaj dětí a klání ve fotbale.

Turnaj odstartuje úderem desáté hodiny, kdy začnou proti sobě hrát tříčlenná družstva dospělých. Vším bude prolínat turnaj dětí v minibasketbalu. Vedle streetballového hřiště se pak odehrají fotbalová utkání, do kterých se přihlásilo hned šest týmů. „Celou akci jsme rozšířili o další sportovní aktivity, aby se dostalo opravdu na každého," říká pořadatel turnaje Jaroslav Obruča. Pořadatelé už na místo přivezli mobilní koš pro děti. Ten zakoupili díky mimořádnému grantu od města Kraslice. „Jeho dovoz byl poměrně náročný. Jeli jsme pro něj více než dvě stě kilometrů a naložit ho musela těžká technika. Vše je ale už na domácí půdě a mobilní koš bude mít v sobotu premiéru," poznamenal pořadatel. Od pátku se pak začne na hřišti stavět fotbalová aréna.

Letošní ročník nabídne bohatý doprovodný program. Za zmínku stojí například takzvaný Veřejný běh za dobrou věc. Všichni hráči i fanoušci budou moci proběhnout oválem kolem multifunkčního hřiště. Výtěžek z běhu, kdy za každou hlavu věnují organizátoři turnaje nějaké peníze, poputuje na charitu. „Více ale zatím neprozradíme. Bude to překvapení pro ty, již se běhu zúčastní," uvedl Jaroslav Obruča.

Návštěvníci se během dne mohou těšit i na ukázky amerického fotbalu a karate, soutěžit se bude i o zapůjčení předváděcího vozu na víkend nebo o volné vstupenky do plzeňské ZOO. Na děti pak ještě čeká program s maskotem Dráčkem a Mateřským klubem Šnek.

Streetballový turnaj sklidil v uplynulých ročnících úspěch nejen u hráčů, ale i u fanoušků. Například loni se ho zúčastnila i basketbalová reprezentantka a olympionička Kateřina Zohnová, která pochází z Kraslic a týmům předávala ocenění. Akci podpořila i úspěšná česká basketbalistka Tereza Brantlová, jež se také narodila v Kraslicích a je rovněž odchovankyní kraslického basketu. „Začínáme tedy v 10 hodin. Slavnostní vyhlášení se uskuteční kolem 16. hodiny. Následovat pak bude koncert tří kapel. Zahraje například Return a Najazzlá kapela PR," dodal Obruča.

Sokolovský deník je mediálním partnerem akce. V pondělním vydání přineseme reportáž přímo z místa streetballového klání.