Vodáci plující po řece Ohři Sokolovem zažívají mnoho kontrastů. Za Starým náměstím v Sokolově je to zcela nový park s altány, cestičkami a zelení, který volně navazuje na zdejší loděnici. To je pohled na levý břeh. Na opačném břehu už obrázek tak idylický není a je lepší se této straně vyhnout. Z betonového koryta totiž tečou splašky, občas také voda s pěnou a v zemi i řece se válejí černé kabely.

„Ty kabely jsou tu snad dvacet let. Chodím sem občas na procházky k vodě a je to ostuda. Zrovna tak to, co vytéká do řeky," říká jeden ze Sokolováků Milan Novák. Ten podle svých slov už kontaktoval i sokolovskou radnici. „Jezdí tudy vodáci, přechází se zde do nového parku na druhé straně řeky, vede kolem cyklostezka a přímo nad výpustí je lavička k odpočinku. Je to smutné, zvlášť když nedávno dobrovolníci čistili Ohři," popsal situaci Novák. Na mysli měl nepříjemný odér, který se občas z výpusti line, či zbytky toaletních papírů v řece.

Sokolovská radnice, jmenovitě odbor životního prostředí, místo zkontrolovala. „U Krejcarovy lávky vytéká zatrubněný Dolnorychnovský potok, nejedná se o vyústění kanalizace. Potok protéká správním územím obcí Dolní Rychnov a Sokolov. V průběhu letošního roku rozhodlo Ministerstvo zemědělství na žádost města Sokolova o tom, že město již nebude správcem tohoto toku. Správu bude vykonávat Povodí Ohře, s.p.," řekla vedoucí odboru Jitka Škrabalová. V současné době by podle ní do toku neměly být svedeny žádné nepřečištěné odpadní vody.

„Nicméně se tam občas objevují a bylo to potvrzeno naší pracovnicí. Náš odbor ve spolupráci s VOSS vytipuje a prověří možné zdroje úniku odpadních vod do toku. Vzhledem k tomu, že se jedná o historické zatrubnění v poměrně nepřehledném a rozsáhlém území, bude zjišťování příčiny trvat delší dobu a bude zřejmě poměrně komplikované," dodala Škrabalová.