Modernizace a vylepšení se dočkalo sportovní centrum v Chodově. Lidé, kteří si sem přijdou zahrát volejbal, golf nebo fotbal, už nebudou muset marně hledat toaletu či místo, kde by se umyli. To všechno je teď pod jednou střechou. Navíc i sprchy a bezbariérové WC pro vozíčkáře.

„Již dlouhodobě se v tomto areálu chodilo na toaletu takzvaně za břízy. Nové záchody jsou tak hodně prospěšné, zvláště pak když je tu při různých zápasech plno diváků,“ zmínil starosta Chodova Josef Hora.

Kromě WC a sprch zde vzniklo zastřešené zázemí pro správce a dětské hřiště. „Klíče od sprch si lidé budou moci půjčit u správce. Areál by měl být v provozu od jara do podzimu. V zimě se samozřejmě počítá s útlumem,“ poznamenal místostarosta Stanislav Pochman.

Na nové vybavení bude dohlížet nejen pověřená osoba, ale také kamerový systém. „Na stožáru jsou připevněné tři kamery. Napojené jsou na naši služebnu, kde sedí 24hodinová služba. Vidíme tedy, co se ve sportovním centru momentálně děje,“ zdůraznil velitel Městské policie Chodov Josef Kertész.
Moderní hřiště s řadou barevných prolézaček si hned oblíbily malé děti. „Chodíme sem s maminkou a moc se nám tady líbí,“ řekla tříletá Sárinka z Chodova.