VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie musí být hrdá, moderní a sebevědomá, říká Tomášek

KARLOVARSKÝ KRAJ - Rozhovor s náměstkem policejního ředitele pro západní Čechy Oldřichem Tomáškem o chystané reorganizaci policie

24.7.2008 2
SDÍLEJ:

ŠÉF POLICIE Oldřich Tomášek (na snímku vpravo) při návštěvě ministra vnitra Ivana Langera (vlevo) v Sokolově.Foto: P. Kozohorský

Šéf policie na Sokolovsku Oldřich Tomášek povýšil. Vyhrál konkurz a od začátku letošního července pracuje jako zástupce ředitele Správy Západočeského kraje. Nyní ho čeká velký úkol – vybudovat samostatné policejní ředitelství pro Karlovarský kraj. A to nejpozději do 1. ledna roku 2012.

Stal jste se zástupcem ředitele Správy Západočeského kraje. Co Vás vedlo k tomu, přihlásit se do výběrového řízení?
Vedly mne k tomu dva důvody. Ten první byl velice prozaický. Od 1.1.2009 zaniká moje současné pracoviště a já se ještě necítím být starým či neperspektivním. Ten druhý je ale ten hlavní. Výstavba krajské správy, jak stavebně, tak personálně, úplně od počátku je něco, co je pro mne vysoce zajímavé a je to výzva. Chtěl bych postavit malou a výborně fungující krajskou správu, odvádějící maximum práce s minimem personálu.

Máte nyní před sebou velké zadání. Připravit vše k tomu, aby nejpozději do 1.1. 2012 začala v Karlových Varech fungovat nová Správa Policie ČR. Jaké byly Vaše první kroky a na čem zrovna pracujete?
Těch úkolů se sešlo víc. Od 1.1.2009 bude reorganizována celá policie, zanikají nejen okresní ředitelství, ale i ekonomické útvary zajišťující logisticky činnost policistů, snižují se stavy pracovníků a do toho se staví nová krajská správa. Pracuji současně na všech těchto úkolech. Na zanikajících útvarech vybíráme s kolegy ty nejlepší pracovníky, které převedeme do logistického centra v Dolním Rychnově, vymýšlíme novou, lepší organizaci jejich práce s cílem vylepšit služby policistům a zároveň se snažíme postavit novou organizaci policie personálně tak, aby fungovala lépe než dosud. Na přípravě výstavby nové krajské správy je nyní zpracovávána architektonická studie, řešíme, zda je na našich pozemcích ekologická zátěž a co s ní, a hlavně hledáme ubytovací prostory pro obvodní oddělení Karlovy Vary - město, které bychom rádi zachovali ve středu města, co nejblíže lidem. Zajímavé je i řešení finančních podmínek výstavby a sestavování personálních předpokladů fungování krajské správy.

Kolik bude transformace vůbec stát?
Ta otázka není tak jednoduchá. Současné okresní ředitelství, tedy hlavně kriminalisté a obvodní oddělení, sídlí v Karlových Varech ve starých pěti budovách na I.P.Pavlova. Zatímco obvodní oddělení musí zůstat ve městě, zbytek policistů se přestěhuje do budovy nové krajské správy ve Dvorech. Rádi bychom za to, co získáme prodejem pěti starých budov v srdci města, postavili novou budovu ve Dvorech. Ale zda získáme tak silné kupce, to teprve uvidíme. Řádově mluvíme o ceně nové budovy do 400 mil. Kč a o prodeji starých budov ve zhruba stejné hodnotě.

Budete poté zastávat funkci krajského policejního ředitele?
Kdo bude novým krajským ředitelem po zřízení nové krajské správy, bude rozhodovat policejní prezident. Samozřejmě že se o toto místo budu ucházet.

Co se dá podle Vás očekávat po transformaci? Změní se systém řízení policie, jaké budou konkrétní změny a priority?
Já se osobně domnívám, že Karlovarsko těmito změnami jen získá. Je výhodou, že na území kraje jsou jen tři současné okresy. Nové způsoby financování v tak malém území budou umět lépe zaměřit finance tam, kde je to zapotřebí. Lépe se také bude oproti velkým celkům policie řídit a i personálně utvářet. Mým cílem je pak, aby nová krajská správa byla postavena v minimálních stavech úředníků a maximálně upřednostňovat výkon služby na ulicích. Osobně mám za cíl znát každého policistu a pomáhat mu řešit případné životní problémy. Chci dbát o jejich kvalitní materiální a finanční zabezpečení a naopak od nich budu očekávat maximální pracovní nasazení a umění pochopit poslání policejní práce jako služby slušným lidem.

Celý rozhovor si můžete přečíst ve čtvrtečním vydání Sokolovského deníku.

Autor: Jiří Drozdík

24.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů:, - telefonicky od pondělí do pátku a to od 9:00 do 15:00 p. Andrea Gregorová - 722 364 377, , Upřesňující informace:, - příjemné vystupování, dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, praxe výhodou není však , podmínkou, Certifikát strážného zajistíme. , - nabízíme stravenky, možnost příspěvku na ubytování., , Pracovní doba: , - denní 12-ti hodinové směny ( od 7.00 do 20.00 hod ) v turnusu krátký - dlouhý týden., , Místo výkonu práce: Karla Havlíčka Borovského č.p. 2145, 356 01 Sokolov 1 (prodejna Lidl). Pracoviště: Pharm invest s.r.o. -003, Karla Havlíčka Borovského, č.p. 2145, 356 01 Sokolov 1. Informace: Andrea Gregorová, +420 722 364 377.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 26 700 Kč

Provozní elektromechanici Elektrikář. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 26700 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů:, - telefonicky Filipovičová L. 352 372 162 Po-Pá 8:00-14:00 hodin, - e-mailem: Lucie.filipovicova@eu.o-i.com, - osobně na adrese: Sklářská 546, 375 34 Nové Sedlo - vrátnice, , Upřesňující informace:, , Požadujeme:, - elektroúdržba závodu - rozvody, trafostanice, rozvaděče, - dodržování pravidel BOZP, - vyhl. 50, §6 - bez omezení napětí, , Nabízíme:, - měsíční prémie, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou a volný čas ve formě poukázek, příspěvek na dopravu, , Prvotní kontakt: Lucie Filipovičová 352 372 162, , Pracovní doba dle dohody, 3 směny, , Místo výkonu práce: Sklářská 546, Nové Sedlo. Pracoviště: O-i manufacturing czech republic, a.s. - oo1 závod nové sedlo, Sklářská, č.p. 546, 357 34 Nové Sedlo u Lokte. Informace: Lucie Filipovičová, +420 352 372 162.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha jeřábů 25 000 Kč

Obsluha jeřábů, zdvihacích a podobných manipulačních zařízení Řidič - autojeřábník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Josef Pirohanič 602 160 042, - osobně na adrese: NA DOLE 1007, HORNÍ SLAVKOV, , Požadavky:, - ŘP sk. C, - proškolení a průkaz jeřábníka zajistíme, , Pracovní doba: dle domluvy, , Místo výkonu práce: Horní Slavkov + dle zakázek. Pracoviště: Josef pirohanič - autoslužby, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Josef Pirohanič, +420 352 688 271,602 160 042.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 16 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Odborný referent - oddělení aktualizace katastru nemovitostí. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 13.7. 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě podepsanou uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu kp.sokolov@cuzk.cz nebo prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: pvcadqm)., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo odborný referent – oddělení aktualizace katastru nemovitostí, Katastrální pracoviště Sokolov “., , Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:, o Provádění posuzování způsobilosti jednoduchých právních listin pro zápis do katastru nemovitostí, a dalších obdobných odborných specializovaných prací při vedení katastru nemovitosti,, o zajišťování činnosti při zpravování korespondence určené k odeslání, včetně jejího doručení na poštu, dále zajišťování činností při vyzvedávání korespondence a doručenek uložených na poště určených k doručení na úřad, a dále zajišťování činností při zavádění doručené pošty do podacího deníku a dalších navazujících řízení a přiřazování doručenek k příslušným řízením a jejich následném rozdělování dotčeným pracovníkům,, o provádí veškeré činnosti pči obsluze podatelny a telefonické ústředny katastrálního pracoviště,, o provádí veškeré činnosti při obsluze elektronické podatelny, včetně přijímání a odesílání pošty s elektronicky zaručeným podpisem, zajišťuje obsluhu datové scránky KP a elektonické podatelny/výpravny datové schránky (EPVDS) KP-přijímá a odesílá datové zprávy , o zajišťování pokladních služeb., , Platová třáda 8 (plat v závislosti na dosažené praxi 16.000,- Kč až 24.120,- Kč dle Nařízení vlády č. 304/2014 S. v platném znění., , Místem výkonu služby je Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov ., , Bližší informace poskytne:, Ing. Martin Raška, Ph.D., Ředitel Katastrálního pracoviště Sokolov, Tel.: +420 352 357 760, e-mail: martin.raska@cuzk.cz. Pracoviště: Katastrální úřad pro karlovarský kraj - 001, Boženy Němcové, č.p. 1932, 356 01 Sokolov 1. Informace: Martin Raška, +420 352 357 760.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V těchto dnech finišuje výstavba nového autobusového zálivu v Májové ulici.

Opravují poničený autobusový záliv. Mají ale zpoždění

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Už jsme opravdoví čtenáři! Jásají chodovští prvňáčci

Chodov – Podkroví Městské knihovny Chodov se opět po roce proměnilo v překrásný rytířský sál, nechyběl zde trůn, krásné princezny ani přetěžký meč. Krále pro tuto slavnostní chvíli nahradil pan starosta Patrik Pizinger, a proto nic nebránilo slavnostnímu pasování prvňáčků na opravdové čtenáře.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Jubilejní Good Fest hlásí hvězdné hosty a přesouvá se více do centra

Karlovy Vary - Nezávislý hudební festival Vary Good Fest, který má takříkajíc na svědomí karlovarská kapela The Fellas, slaví jubileum, letos se koná už podesáté. Pořadatelé přitom přicházejí s několika novinkami. Ať už je to účast hvězdných hostů nebo místo konání festivalu, jenž se přiblížil mnohem více do centra města.

Muži na lavičce přiložil nůž na krk, pak ho hodil k dětskému kočárku

Kynšperk nad Ohří – S nožem v ruce vyhrožoval lidem v Kynšperku nad Ohří dvaatřicetiletý muž.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT