Vyzkoušet si jízdu v běžném silničním provozu mohou školáci v sokolovském domě dětí. Umožňují jim to trenažéry v podobě jízdních kol, na kterých se těmto dovednostem učí. Donedávna měl dům dětí pouze jedno jízdní kolo. Sokolovská radnice však pro tyto účely pořídila další dvě zařízení.
„Trenažér je určen pro školáky ve věku kolem devíti let. Využívají zařízení v rámci dopravní výchovy. Na obrazovce se jim celá situace na silnici názorně ukazuje,“ uvedl jeden z pracovníků domu dětí Petr Doubek.

„Výhodou tohoto zařízení je, že jej můžeme využívat v zimě nebo v případě špatného počasí,“ doplnil.
„Děti se učí i dopravní značky a křižovatky. Po skončení kurzu jim vystavíme i průkaz cyklisty,“ doplnil.
Jednou ze školaček, která si jízdu na trenažéru vyzkoušela, byla Eva Langerová. „Určitě je to dobrá věc. Na silnici už budu vědět, co mám dělat,“ řekla. „Mohla by ta kola jezdit trošku rychleji,“ usmívala se školačka.

Tři jízdní kola jsou opatřená obrazovkami ukazujícími situaci v běžném silničním provozu. Lze na nich nastavit například špatné počasí či složitější dopravní situace.
Jedno jízdní kolo vyšlo na zhruba osmdesát tisíc korun. „Tyto peníze jsme uhradili z rozpočtu města,“ doplnil sokolovský starosta Karel Jakobec.