Jarmareční zábavu od rána až do pozdního večera slibují organizátoři víkendové Vavřinecké pouti v Chodově. V dřívějších letech program tradičních trhů trval do 18 hodin. Tentokrát se ale protáhne až do 22 hodin. V sobotu ho navíc ozvláštní ohňostroj.

„Trhy začnou už v 8 hodin ráno. Lidé je naleznou v Komenského, Bezručově a Staroměstské ulici. Na náměstí pak mohou navštívit historické tržiště,“ vyjmenoval jednatel Kulturního a společenského střediska v Chodově Mário Hanáček.
Dětmi oblíbené pouťové atrakce zakotví na víceúčelové ploše v Bezručově ulici. „Ty budou v provozu jak v sobotu, tak v neděli,“ upřesnil Hanáček. Současně podotkl, že dobrá zábava čeká i na dospělé.
„Staročeské jeviště potěší diváky pestrou hudební nabídkou. Od 9 hodin zahrají Plzeňští heligonkáři, dále pak Vesnická čtyřka, Cimbálová muzika Alexandra Vrábela a večer přijde na řadu Rokec Ivo Pešáka,“ konkretizoval jednatel.

Podle Hanáčka se prý hosté nemusejí bát, že by během trhů nenašli ve městě místo pro zaparkování.
„Automobil lze nechat například na parkovištích v Roseveltově ulici, u Spartaku, nebo vedle obchodních domů Družstevník a Luna. Pokud si lidé nebudou vědět rady, mohou požádat o pomoc naší pořadatelskou službu nebo městské strážníky,“ sdělil Hanáček.