Nejenom pěkné počasí a zahájení kulturní sezóny v lázeňské metropoli jsou naplánovány na nadcházející víkend. V sobotu se totiž uskuteční farmářské trhy v Lokti a na neděli se podobná akce chystá i do Karlových Varů.

„V sobotu startujeme na loketském náměstí od devíti hodin první farmářské trhy a návštěvníci si u nás budou moci nakoupit od mléka přes sýry, uzeniny, ryby, květiny, pečivo, med i další nejrůznější sortiment, který k farmářským trhům patří,“ řekl místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Podle něj budou místní hasiči koordinovat dopravu před vjezdem do centra a odklánět návštěvníky na přilehlá parkoviště, aby nedošlo na náměstí k dopravnímu kolapsu. Vstup na trh je volný. „Chceme zde farmářské trhy pořádat pravidelně vždy první sobotu v měsíci. „Výjimkou budou hned ale ty další, které se uskuteční mimořádně v sobotu 21. května, tedy o víkendu, kdy otevíráme kulturní sezonu v Lokti,“ dodal místostarosta.

Město Loket se dokonce domluvilo s karlovarským magistrátem na posílení MHD mezi Loktem a Karlovými Vary. Speciální sezónní linka číslo 23 propojí obě města od června do konce srpna několika spoji vždy v pátek a sobotu. Tedy nejenom kvůli farmářským trhům, ale i kvůli očekávaným kulturním akcím v loketském amfiteátru.

„Cílem je propojit tato turisticky atraktivní města, tak budou moci lidé i turisté častěji a pohodlně cestovat a užívat si tak kulturní a turistické nabídky,“ vysvětlil vznik linky primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek.
„Věříme, že občané obou měst i návštěvníci tyto spoje uvítají a budou je hojně využívat. Všem přejeme krásné zážitky a pohodlné cestování,“ poznamenala Michaela Kousalová, mluvčí karlovarského magistrátu. Ten pořádá farmářské trhy v neděli. Zde si chtějí před karlovarskou Tržnici vypůjčit stánky z Lokte.