Velkým hitem se postupně stává pořádání farmářských trhů. Prodejní akce, kde své zboží nabízejí regionální pěstitelé či výrobci potravin, již naplno rozjela města Loket nebo Karlovy Vary. Nyní se k trendu přidává také Kynšperk nad Ohří. Vůbec první farmářské trhy se tu budou konat již tento pátek. A to již od 9 hodin ráno až do 17. hodiny odpolední. Tržiště zákazníci najdou před kinem na náměstí SNP. „Další trhy by se měly ve městě odehrát za měsíc, kdy již do nabídky přibude výrazně větší množství zeleniny a ovoce vypěstovaného v regionu. Poté město rozhodne o tom, zda se tato akce bude opakovat měsíčně, případně v kratším intervalu,“ sdělil starosta Kynšperka nad Ohří Tomáš Svoboda.
Ačkoliv je pořadatelem město, záměr se zrodil z iniciativy místních obyvatel, kteří se také chopili příprav.

Loket si trhy vyzkoušel již celkem třikrát. „Já myslím, že se povedly. Tržiště na náměstí středověkého městečka prostě patří. Má svoji atmosféru, kterou ocenili nejenom návštěvníci, ale i samotní trhovci,“ řekl místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Město Loket se dokonce domluvilo s karlovarským magistrátem na posílení MHD mezi Loktem a Karlovými Vary. Speciální sezonní linka číslo 23 propojuje obě města od června do konce srpna několika spoji vždy v pátek a sobotu. Tedy nejenom kvůli farmářským trhům, ale i kvůli kulturním akcím v loketském amfiteátru.
„Cílem je propojit tato turisticky atraktivní města, tak budou moci lidé i turisté častěji a pohodlně cestovat a užívat si tak kulturní a turistické nabídky,“ vysvětlil vznik linky primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek.
Kdo si loketské trhy oblíbil, může na další vyrazit 2. července. „Chceme je pořádat pravidelně vždy první sobotu v měsíci,“ upřesnil Zahradníček.