Tříkrálová sbírka odstartovala v Sokolově slavnostně už v neděli, a to v kostele sv. Jakuba na Starém náměstí. Sem dorazil průvod koledníků, který byl ozdoben koňským spřežením. Každý z koledníků tak měl možnost se vézt právě ´jako král´. Poté se všichni v průvodu odebrali do kostela, kde proběhlo společné zpívání, a farář Petr Bauchner vyslal koledníky do ulic a požehnal jim. „A to je příznačné pro tuto sbírku. Mnoho ´králů´ vychází tento týden do našich měst a vesnic, aby nejen poprosili o finanční dar, ale aby také přinesli požehnání a pokoj lidem a domácnostem, které navštíví," řekl ředitel Farní charity v Sokolově Jan Sebján s tím, že výtěžek z letošního ročníku bude konkrétně využit na podporu projektů farní charity.

„Jedná se zejména o podporu Domácího hospice Motýl. Část výtěžku věnujeme rodině Františka Lehnera z Březové, který je od narození těžce postižen. Další prostředky poputují do projektu Adopce na dálku, kdy farní charita podporuje tři děti z Bolívie a Indie. Samozřejmě že projektů je více, a tak pokud budou dárci štědří a ochotní, chtěli bychom podpořit i Klub důchodců Háječek v Sokolově a také službu pro lidi, kteří se ocitli v těžké životní situaci a potřebují pomoc druhých."

Minulý rok se podařilo koledníkům vykoledovat vysokých 89 tisíc korun. „Mám naději, že tento rok opět lidé podpoří naši farní charitu a my budeme moci opět pomáhat potřebným. Moc tedy děkuji všem ochotným a dobrým lidem za jejich otevřená srdce a také všem koledníkům a vedoucím, kteří svůj čas věnují pro druhé," doplnil.