„Naši koledníci navštěvovali lidi v Sokolově, Svatavě, Citicích, Bukovanech, Lokti, Březové, Dasnicích, Habartově, Krajkové, Josefově, Chlumu Sv. Maří, Lomnici, Dolním Rychnově, Kraslicích, Jindřichovicích, Stříbrné,“ vyjmenoval ředitel Farní charity Sokolov Jan Sebján s tím, že výtěžek Tříkrálové sbírky použije charita na podporu projektů, kterými jsou hospic sv. Jiří v Chebu, Tříkrálová kavárnička, Tříkrálový krámek, šatník farní charity a Adopce na dálku.

O respirační roušky je velký zájem. Ilustrační foto
Z lékáren zmizely kvůli koronaviru ochranné roušky

Rekordní částku se podařilo letos vykoledovat v Lokti. Sbírku tu zahájil Tříkrálový koncert Roháčů v kostele sv. Václava, při němž už lidé mohli přispět do zapečetěných kasiček. Čtyři skupinky tří králů obcházely pak město v průběhu neděle a do kasiček vybraly 40 714 korun. „Ráda bych za Římskokatolickou farnost Loket poděkovala všem Loketským za příspěvek. Byli jako vždy vstřícní a vřelí k dětem a rádi přispěli,“ uvedla za farnost Pavla Ungrová.

Desítky tisíc korun se podařilo vybrat do kasiček v rámci tradiční Tříkrálové sbírky i v Chodově. Lidé mohli potkat počátkem ledna skupinky dobrovolníků, které procházely ulice Chodova, Jenišova, Staré Chodovské, Mírové, Nového Sedla a Vintířova. „Výtěžek sbírky použijí organizátoři na úhradu části nákladů potřebných na provoz Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech,“ upřesnil mluvčí Chodova Martin Polák. Koledníci v Chodově vycházeli ze Staroměstské ulice a před cestou jim požehnal emeritní biskup plzeňský František Radkovský.

Tříkrálová sbírka na Sokolovsku

Bukovany – 22 459 Kč

Chlum Svaté Maří – 7 331 Kč

Chodov – 41 453 Kč

Dasnice – 5 588 Kč

FCH Kraslice – 47 476 Kč

Loket – 40 714 Kč

Sokolov – 11 369 Kč

Sokolovsko – 239 408 Kč

zdroj: trikralovasbirka.cz/vysledky/

Následky silného větru
Kvůli větru padaly stromy