Dočkala se kompletního zateplení fasády, stejně jako výměny oken a instalace nových, elektronicky ovládaných vrat. Pro dobrovolné hasiče oprava znamená především zvýšení pohodlí, pro město zase úsporu na výdajích za teplo. Investici za více než milion a půl z větší části pokryla dotace.

„Hasičárna už si opravu po té době opravdu zasloužila. Od doby, kdy byla postavena, se na ni ani nesáhlo. Kromě toho, že byla původní fasáda již dost nevzhledná, docházelo k velkým únikům tepla. Pro nás to především znamenalo nutnost oblékat na zimní údržbu hasičských aut vaťáky. Teď už konečně budeme mít teplo," radoval se u příležitosti slavnostního otevření opravené zbrojnice starosta bukovanské jednotky sboru dobrovolných hasičů Zdeněk Paulus. „Především jsme rádi, že se podařilo přes padesát procent nákladů zafinancovat z dotace. Celkem přišla oprava zbrojnice na 1 682 893 korun. Od rekonstrukce si obec slibuje velkou úsporu tepla, a tedy samozřejmě také peněz," uvedl starosta Bukovan Miroslav Stropek.

Požární zbrojnice stojí nad bukovanským sídlištěm od roku 1980 – tedy od doby, kdy postupně probíhala prakticky kompletní výstavba nových Bukovan. Tehdy její zbudování trvalo pouhých 15 měsíců – podíleli se na něm nejen hasiči, ale i vojáci a dobrovolníci z řad občanů obce. Sbor se sem stěhoval z příliš malé, provizorní provozovny. Slavnostní otevření proběhlo 15. listopadu, nová fasáda je tedy takovým předčasným dárkem k třicátým čtvrtým narozeninám. Původně mělo k opravám zbrojnice dojít už v průběhu roku 2014, zdrželo je ale právě čekání na vhodný dotační titul.

Bukovanští hasiči ovšem doufají, že se nejedná o poslední investici do sboru. „Jako další by měly přijít na řadu opravy interiéru hasičárny. Rádi bychom také pořídili nové auto. Šlo by ale zřejmě o další milionové investice, takže uvidíme, jak se vše vyvine," uzavřel Zdeněk Paulus.