Jedničku, a ještě k tomu mimořádnou pochvalu si vysloužilo vedení obce Bukovany od zdejších školáků. Žáci osmé a deváté třídy jim vystavili takový účet, za který by se nemusela stydět žádná radnice. Nejhorší známka, kterou v hodnocení použili, byla dvojka a ta se objevila jen třikrát. Jinak padaly samé jedničky. I tak školáci připsali dvě připomínky, na které by obec rádi upozornili.
Výsledek redakce předložila starostovi Bukovan Miroslavu Stropkovi. Ten měl z příznivého hodnocení radost.


Celkové hodnocení zdobí známka výborný. Co vy na to?
Určitě nás to těší. Osobně jsem takový úspěch nečekal. Snažíme se dělat pro obec, co můžeme. Bohužel všechno stojí peníze, a tak si nemůžeme všechno dovolit. Naším restem, který se nám ještě nepodařilo splnit, je nový povrch u školního hřiště. Projekt máme, ale chybí finance.


Žáci upozorňují, že v obci chybí sáčky na psí exkrementy a parkovací místa. Mají pravdu?
Sáčky nejsou k dispozici veřejně na ulici, ale majitel psa, který má zaplacený poplatek, je může dostat na úřadě. Ven je dát nechceme, máme obavu, že by zásobník na sáčky vandalové zničili. Co se týče parkování, tak to je bolest všech měst a obcí. U nás motoristé málo využívají garáže a svá auta chtějí mít přímo před domem.


Za dopravu jste dostali dvojku.
Nabídku dopravního spojení neovlivníme. Snažíme se tedy alespoň o domluvu s krajem, aby nerušili spoje, jež jsou pro nás důležité.


Školáci naopak ocenili úpravu tříd.
Ano, nechali jsme jim vymalovat prostory podle jejich volby. Každá třída si mohla vybrat svoji barvu.