Ve třídění odpadu se každým rokem zlepšuje město Chodov. Během posledních osmi let se dokonce podíl recyklace znásobil téměř desetkrát. Zatímco v roce 2000 obyvatelé města vytřídili zhruba 50 tun odpadu, v minulém roce do sběrných nádob nanosili celkem 467 tun papíru, skla a plastů. Podle starosty Chodova Josefa Hory je bilance příznivá a ukazuje, že lidé si na třídění stále více zvykají.

„Množství recyklovaného odpadu se může ještě zvýšit. Myslím si, že stále máme rezervy a zdaleka nejsou vyčerpány. Vím totiž moc dobře, kolik plastů se stále zbytečně objevuje na skládce a kolik nevytříděného odpadu se tam hutní,“ prohlásil Hora.

Podobný názor má i místostarosta Stanislav Pochman. „Současný trend je jednoznačně pozitivní a věřím, že do budoucna to půjde čím dál lépe,“ přeje si Pochman. Současně připomenul, že město Chodov v rámci Karlovarského kraje získalo třetí místo ve třídění odpadu.
„Jako odměnu jsme obdrželi deset tisíc korun, které jsme obratem použili na osvětu o recyklaci. Umístění nás velice překvapilo, jen o prsa jsme totiž skončili za Karlovými Vary,“ doplnil.

V ulicích Chodova je rozmístěno 198 barevných nádob na třídění. Kromě tradičních kontejnerů na plast, papír a sklo to je i 19 boxů pro sběr nápojových kartonů. Ty jsou často tvořeny více materiály a do obyčejných nádob se nehodí. „Množství separovaného odpadu se zvyšuje mimo jiné také tím, že přibývá kontejnerů. Když to řeknu zjednodušeně, tak lidé dnes nemusejí k nádobám ujít dvacet kroků, ale jen deset. Také to sehrává určitou roli,“ poznamenal Hora.

Za likvidaci a odvoz veškerého odpadu Chodov ročně platí 11,5 milionu korun. Na poplatcích, které jsou ve výši 500 korun na osobu, vybere 5,5 milionu. Zbytek hradí z rozpočtu města.