"Konkrétně jde o činnost mobilního hospice sv. Jiří Cheb, dále podporu výstavby nové skautské základny střediska Dýmka Habartov, nechybí ani projekt Sanitka přání. Chceme podpořit také činnost Tříkrálové kavárničky Sokolov, která zaměstnává lidi ze zdravotním hendikepem a také celoroční činnost šatníku a půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek v Kraslicích a fary ve Stříbrné. Všechny obdarují Tři králové dary a požehnáním pokoje a radosti do roku 2024. A samozřejmě také koledou. Předem děkuji za vaše dary a otevřená srdce," říká za farní charitu v Sokolově Jan Sebján.

Bojíte se, že Tři králové si k Vám nenajdou cestu? Pokud k Vám skutečně žádná skupinka nedorazí, můžete přispět on line na www.trikralovasbirka.cz nebo si zajděte pro radost z kontaktu s živým poslem dobré vůle na některé z míst, kde jsou stacionární kasičky. Například Farní charita v Chebu má hned devět takovýchto míst. Jejich seznam je na stránkách farní charity.

Ilustrační snímek
U divočáka dovezeného z Německa na Karlovarsko byl zjištěn nebezpečný parazit

V Chebu se ke sbírce připojilo například i divadlo. "Děkujeme všem, kteří nám přispěli hotovostí na některém z prosincových představení Rakovnické vánoční hry, vaše peníze posíláme dál," vzkazují ochotníci.

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrazili také do ulic Karlových Varů. Ve městě a okolních obcích a městech ji organizuje Farní charita Karlovy Vary. „Ve čtvrtek se v karlovarských ulicích pohybovalo 30 skupinek letošní Tříkrálové sbírky. Koledníkům děkujeme za jejich ochotu pomáhat a dárcům děkujeme za jejich štědrost a podporu," vzkazují z farní charity Karlovy Vary.

Revitalizace hřbitova v Sokolově
Chystané akce na Sokolovsku: Přeměna lomu k bydlení, parkoviště, obnova hřbitova

Do sbírky mohou dárci přispět koledníkům do kasiček nebo například dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 (nebo DMS KOLEDA 60, DMS KOLEDA 90) na číslo 87 777.

Tříkrálová sbírka je největší charitativní sbírkovou akcí v České republice. Na jejím průběhu se podílejí tisíce dobrovolníků, výnos putuje na pomoc lidem v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika, která je pořadatelem sbírky.

Zdroj: Cichocki Roman