Právě Farní charita provozuje už ve městě Tříkrálovou kavárničku, která si svou klientelu za téměř dva roky fungování určitě našla.

Tříkrálový krámek je dobročinný obchůdek, kde se prodávají věci, které vyrobili klienti různých neziskových organizací, Mateřídoušky, Farní charity, Pomoci v nouzi a Čoky. „S mojí kamarádkou Zinou Vojáčkovou jsme popřemýšleli, zjistili, že jsou tu volné prostory, a nápad byl na světě,“ doplnil ještě svoji úvodní větu Jan Sebján. Kromě výrobků najdou zákazníci v obchůdku i dobročinný antikvariát, který se osvědčil už v Tříkrálové kavárničce, charitativní sekáč, malou minigalerii a také je možné tu zakoupit knihy nakladatelství Cesta domů, což je hospicové nakladatelství.

„Výtěžek tentokrát použijeme hlavně na to, abychom se uživili, protože nepočítáme s tím, že by byl obchůdek nějak hodně ziskový,“ konstatoval Sebján. Jak dodal, i tady vytvořili jedno pracovní místo pro paní se zdravotním tělesným postižením. „Oslovila mě paní Zina, a protože už jsem dříve pracovala u ní ve Zdravé výživě, moc ráda jsem místo prodavačky přijala. Ty výrobky jsou nádherné a já se na tu práci moc těším,“ sdělila s nadšením prodavačka Dagmar Zajíčková.

Obchůdek nabízí i výrobky klientů sociálně terapeutických dílen Denního centra Mateřídouška. A ti byli také prvními zákazníky, kteří si nemohli nechat ujít otevření krámku. A taky nakupovali. „Tohle jsem vyráběl,“ pochlubil se Míša a ukazoval na krásné světélkující betlémy v regálu. Ostatní návštěvníky oslovily například i čaje, marmelády a další menší i větší předměty.

Tříkrálový krámek najdete na nábřeží Petra Bezruče vedle kadeřnictví. Otevřen je ve všední dny od 9 do 17 hodin. Je malinký, ale velice příjemný, útulný a provoněný. A zajímavostí je, že na jeho provoz „vydělával“ už Jan Sebján i úspěšným humorným propagačním videem na sociální síti. „Mělo asi 6000 zhlédnutí a vydělalo nám zhruba 15 tisíc korun, které jsme použili na vybavení a na to, aby to tu začalo fungovat,“ prozradil s úsměvem.

Farní charita provozuje v Sokolově už druhým rokem i Tříkrálovou kavárničku. Její výtěžek jde na podporu projektů Farní charity. Naposledy z těchto peněz podpořila například Hospic Svatého Jiří v Chebu.