Nebývalou atrakci postavili vlekaři v bublavském skiareálu. Je jí sněhový tunel dlouhý třináct metrů. Parta šesti nadšenců se podle svých slov cítila jako ´bílí´ horníci. Tunel totiž vykopali krumpáči z hromady technického sněhu.

Nejde však o jednoduchý tunel, kterým lyžaři jen projedou. Nejprve musí najet na takzvaného šneka, který je spirálou pošle do tunelu. Tunel je vysoký dva metry, přičemž na šneka má výšku pět metrů. Výstavba sněhového tunelu trvala desítky hodin. „S krumpáči a lopatami v rukách jsme ho tvořili dva dny a dvě noci,“ řekl Bohumil Havel. Inspirovat se nechal bublavský lyžařský areál italskými Alpami, kde jsou sněhové tunely velkou atrakcí. „Tam to není žádná novinka. Tehdy nás však zaujal. A tak jsme si ho vyfotili a zkusili ho postavit,“ pokračoval Havel s tím, že tunel stojí v Bublavě už podruhé. Doplnil, že průjezd tunelem je pro vyznavače zimních sportů na vlastní nebezpečí.

Lyžaři si sněhový tunel nemůžou vynachválit. „Nejdřív jsem měla obavy, co mě uvnitř čeká. Nakonec jsem vše ale zvládla. Nic podobného jsem na horách neviděla,“ pochvalovala si Adéla Juránková.

Průběh letošní zimy si na rozdíl od těch dvou předchozích vlekaři v Bublavě zatím pochvalují. Díky mrazům totiž má skiareál dostatek zásob technického sněhu a o nouzi o lyžaře zatím nemůže být řeč. „Stačí jen doufat, že nepřijde velká obleva. Jinak bychom mohli lyžovat bez problémů i přes jarní prázdniny,“ uvedl mluvčí Sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota. Dobrou návštěvnost si vlekaři slibují i o víkendu, kdy se na svahu bude soutěžit. „Připraveny budou dovednostní soutěže o zajímavé ceny,“ dodal Lhota.