Přes 1200 nadšenců nejen tuningu a stovky nablýskaných aut. Řada soutěží, setkání, ale i podpora dobré věci. Tak vypadal víkendový sraz na krásenském letišti na Sokolovsku. Organizátoři automobilového srazu New Action Tuning Krásno ukázali, že chtějí pomáhat. Věnovali totiž část výtěžku ze vstupného na charitu – a to 5 tisíc korun ve prospěch neziskovky Pomoc v nouzi, o.p.s.

„Za takovou podporu pochopitelně velice děkujeme," řekl za neziskovou organizaci Milan Hloušek. Jejich trabant si v sobotu střihnul dva ostré sprinty. V jednom případě byl rychlejší než veterán značky Citroën, přezdívaný Kachna. Ve druhém závodě byl pokořen modrým trabantem, který byl o poznání nadupanější.

O výsledky však nešlo. Veterány se střetly v napínavých duelech, aby podpořily exhibici zeleného Trabi maskota, který do Krásna přijel v rámci kampaně Bojovníci proti násilí na ženách, kterou realizuje Pomoc v nouzi, o.p.s.

Kromě nablýskaných a vytuněných vozů bylo možné na letišti spatřit i historické a klasické vozy, které do Krásna zavítaly v rámci mezinárodní rallye Carlsbad Classic. K vidění byly také ukázky bojového umění krav maga.