V sobotu kolem poledne se teploty na horách pohybovaly kolem minus 6 stupňů Celsia. Silnice byly suché a řidičům tak nevznikaly žádné komplikace. Řidiči by i tak měli sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Na neošetřených silnicích hrozí problémy a zvýšená nehodovost

"V noci na pondělí napadne jeden až tři centimetry sněhu a teploty se budou pohybovat lehce pod bodem mrazu. Při pondělním zvýšeném provozu na silnicích je třeba dávat pozor," potvrdil Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové.

Jeden z lyžařských vleků na Božím Daru už dokonce spustil sněžná děla. Umožnily to teploty, které klesly pod bod mrazu. Provozovatelé areálů však zatím spíše jen testují techniku. Přes týden se má totiž oteplit až na pátečních 3 až 6 stupňů Celsia.

Komu první sníh a teploty pod bodem mrazu nevadil byli otužilci na rybníku Tajch v Šindelové. "Chodím pravidelně a nemohli jsme si nechat ujít ani sobotu. Věděli jsme celý týden, že teploty budou pod bodem mrazu, ale těšili jsme se. Stačí čepice na hlavu a hurá do vody," řekl otužilec Jaroslav Sloboda z Kraslic.

Chodovské Penny
Osmnáctiletý Mário, který zapálil Penny, se bojí o těhotnou přítelkyni