Novou atrakci si užívají návštěvníci loketského podhradí. Kdo chce, může nasednout do loďky a vychutnat si pohled na město s dominantou hradu přímo od řeky Ohře, která historický Loket obtéká. Provoz výletní lodě je od května až do září denně, mimo pondělí. Za příznivých povětrnostních podmínek se vyplouvá v době od 11 do 16 hodin. „Délka okružní plavby je přibližně 20 až 25 minut, s netradičními pohledy z řeky na historické město Loket," uvedl Zdeněk Suchan, výkonný ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary, která se v letních měsících zabývá provozováním lodní dopravy. Ta funguje nejen v Lokti, ale také v Chebu. „Jsme moc rádi, že dopravce u nás tuto novinku zavedl. Turistům se jistě bude zamlouvat. Je to další vítané oživení během letní sezóny," prohlásil starosta Lokte Zdeněk Bednář.

Loď má stanoviště pod mostem u loketského amfiteátru. Na vodu vyplouvá podle zájmu cestujících. Minimální počet cestujících je pět osob. Nalodit se jich však může nanejvýš jedenáct. „Pokud je hezké počasí, tak lidé o projížďku zájem projeví. Všimnou si mne například, když procházejí po mostě, a jdou se zeptat, jestli je mohu svézt," řekl lodník. Z paluby si turisté mohou vyfotografovat středověký hrad, přírodní divadlo, Kolowratskou skálu a další zajímavosti. Dospělí za jízdu zaplatí 50 korun a děti polovinu. Rodinná jízdenka pro dva dospělé a dvě děti vyjde na 125 korun.

Dobrou zprávou také je, že na sezónu posílil dopravce i autobusový spoj č. 23 ve směru Karlovy Vary – Loket a zpět. „Rozšířený jízdní řád platí od května do srpna a týká se pátků i sobot. Lidé, kteří v létě cestují za kulturou a zábavou, posílení spojů určitě ocení," poznamenal loketský radní Petr Zahradníček.