Zdolat tradiční Sokolovskou padesátku se v sobotu vydají turisté na Sokolovsku. Kdo nechce zdolat celou trasu, může si vybrat kratší. Přihlásit se tak mohou i menší děti a mládež. Pro ně je určených deset kilometrů nebo městský okruh. Na ně mohou vyrazit už v pátek odpoledne. Start je od 16.30 hodin od Domu dětí a mládeže v Sokolově.

V sobotu si ale turisté budou muset přivstat. Starty podle zvolené trasy jsou totiž od 6, respektive 7 nebo 8 hodin.
„Upozorňujeme, že na trasy 15, 24, 30 a 50 kilometrů bude po prezenci v DDM odjezd na start zvláštním autobusem z parkoviště u zimního stadionu. Všichni účastníci obdrží na startu popis trasy a nezbytné rady na cestu,“ uvedl za Klub českých turistů Krušné hory v Sokolově Robert Mašek.

Současně pořadatelé pro cyklisty připravili dvě cesty v délce přibližně 30 a 50 kilometrů. „Naše trasy vedou do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, krásné přírody a podle toho se také budeme chovat,“ připomenul Mašek s tím, že případní zájemci budou moci vystoupat na rozhlednu na hoře Krudum, která je po opravě již otevřená.

„Nezbytné opravy na základové patce věže monitorovací stanice Krudum, na které je umístěno schodiště s vyhlídkovou plošinou, byly proti původnímu plánu dokončeny dříve. Od konce srpna je opět rozhledna volně přístupná. Otevřena bude podle provozního řádu do konce října,“ sdělil technický referent Loketských městských lesů Radomír Böhm. „Pokud bude příznivé počasí a mírná zima, může být rozhledna otevřena i přes zimu. Přesto je nutné dodržovat provozní pokyny a na rozhlednu nevystupovat za silného větru, bouřky nebo námrazy,“ zdůraznil Böhm.

Pro sobotní pochod pořadatelé lidem doporučují mapu KČT č.2 Slavkovský les a Mariánské Lázně a mapu č.3 Krušné hory-Kraslicko. Při akci lze také plnit oblastní odznak Sokolovsko, TTO: Naučné stezky Karlovarského kraje a Městskou trasu IVV.

„Cíl všech cest je samozřejmě opět v sokolovském domě dětí. Tady budou zástupkyně Oborové zdravotní pojišťovny připraveny účastníkům, kteří o to projeví zájem, změřit tlak a hladinu tuku v těle. Klienti pojišťovny navíc obdrží vitamínový preparát,“ zmínil Mašek.
Startovné je podle zvolené trasy 20 a 25 korun. Mládež a členové KČT mají slevu.Na celou akci přispěl Karlovarský kraj.

Případné další informace o akci je možné získat na telefonních číslech 607 776 898 a 739 516 534.